- tel.: 58 774 96 17
Zakres świadczeń:
- badania endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, (gastroduodenoskopia) z badaniem na obecność bakterii Helicobacter pylori oraz pobieraniem wycinków do badania histopatologicznego i usuwaniem polipów
- badania endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego z pobieraniem materiału do badań histopatologicznych, wykonywaniem polipektomii oraz mukozektomii
- kolonoskopia – badanie całego jelita grubego
Badania endoskopowe wykonywane są w ramach umowy z NFZ oraz prywatnie.
Konsultacje udzielane są prywatnie.
Lekarz przyjmujący w Zakładzie Endoskopii:
- lek. Piotr Wachowski
Zasady rejestracji i przyjęć:
Rejestracja odbywa się osobiście, telefonicznie lub przez osoby trzecie w Biurze Obsługi Pacjenta ( tel. 58 774 94 60, 58 774 94 61) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 07.15– 18.00.
- w czasie rejestracji należy podać imię i nazwisko, wiek oraz swój nr telefonu,
- w przypadku badania refundowanego przez NFZ – skierowanie na badanie.
Godziny przyjęć:
- od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.00
Przygotuj się do badań:
Gastroskopia
Osoba poddawana temu badaniu musi być na czczo i nie może przyjmować leków przed badaniem, gdyż rozpuszczone tabletki utrudniają dokładną ocenę błony śluzowej. W przypadku wykonywania gastroskopii w godzinach popołudniowych pacjent musi pozostawać na czczo przez co najmniej 6 godzin przed badaniem. U chorych z podejrzeniem utrudnionego pasażu zaleca się często dłuższe okresy bycia na czczo z jednoczesnym uzupełnianiem płynów i elektrolitów drogą dożylną.
Kolonoskopia
- W przeddzień badania zjeść śniadanie a następnie zgodnie z instrukcją, przygotować 4 litry roztworu preparatu FORTRANS (rozpuścić każdą z 4 torebek w 1 litrze niegazowanej, ciepłej wody).
- Przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 4 godzin od godz. 14.00 – 18.00. Od chwili wypicia roztworu FORTRANS nie należy niczego jeść ani pić. Ze względu na biegunkę występującą w czasie przyjmowania preparatu FORTRANS („oczyszczenie jelita”) wskazane jest, aby w tym czasie przebywać w domu. Na badanie należy zgłosić się na 30 minut przed planowanym badaniem.
- Na badanie należy zgłosić się z osobą towarzyszącą. Po badaniu nie należy prowadzić samochodu.
- Pierwszy posiłek po badaniu powinien być niezbyt obfity i lekkostrawny.
- Czasami po badaniu mogą wystąpić następujące objawy: biegunka z niewielką domieszką krwi, stany gorączkowe, pobolewanie brzucha. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości należy zgłosić się do lekarza, który poda odpowiednie leki.