Kociewskie Centrum Zdrowia - Szkolenia zawodowe dla ponad 200 pracowników Szpitala

Aktualności

02.08.2017

KCZ współpracuje z Ministerstwem Zdrowia

Czytaj więcej

13.07.2017

Inwestycja na prawie 49 milionów złotych!

Czytaj więcej

05.07.2017

Kociewskie Centrum Zdrowia w sieci szpitali

Czytaj więcej

08.06.2017

Bezpłatne badania profilaktyczne w „Parku Zdrowia”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

 

30.05.2017

Do szpitala nowym wejściem

Czytaj więcej

05.05.2017

Kolejne sprzęty od WOŚP dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów

Oddział Pediatryczny otrzymał sprzęty medyczne z „serduszkiem”, które służyć będą małym pacjentom. Dzięki nim możliwe będzie pełne monitorowanie funkcji życiowych, które jest szczególnie istotne w przypadku dzieci w ciężkich stanach.

Czytaj więcej

10.04.2017

Niedługo rozpoczną się prace budowlane całodobowego lądowiska w starogardzkim szpitalu

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z głównym wykonawcą firmą Qumak S.A. z Warszawy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. We wrześniu lądowisko będzie już dostępne całodobowo dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na uwagę zasługuje fakt, że część zadania pozostanie w zakresie konsorcjanta ze Starogardu Gdańskiego – firmy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

Czytaj więcej

Archiwum

Szkolenia zawodowe dla ponad 200 pracowników Szpitala

Dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Funduszu Szkoleniowego do końca tego roku zrealizowanych zostanie aż 17 szkoleń, w których udział weźmie 210 pracowników Szpitala. Szkolenia dedykowane są zarówno dla personelu medycznego, jak i administracyjnego. 

Prawie połowa miejsc szkoleniowych przeznaczona została na szkolenia zawodowe dla pielęgniarek. W tym roku na liście szkoleń znalazły się także kursy specjalistyczne dla pielęgniarek z zakresu terapii bólu ostrego u dorosłych oraz edukacji i wsparcia kobiety w okresie laktacji.  Oprócz szkoleń o tematyce medycznej, kontynuowany będzie także cykl warsztatów dla personelu medycznego z zakresu profesjonalnej obsługi pacjenta.

W dobie zmieniających się przepisów dotyczących np. rozliczania usług medycznych czy też zmieniających zasady rachunkowości, na liście szkoleń nie mogło zabraknąć kursów dla personelu administracyjnego z zakresu m. in. wyceny procedur medycznych, archiwizacji dokumentacji medycznej, dokumentowania i kodowania świadczeń szpitalnych czy podatku VAT. 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. 80% kosztów kształcenia ustawicznego finansowanych jest z KFZ, zaś 20% stanowi wkład własny szpitala. W tym roku udało się pozyskać imponującą kwotę dofinansowania – ponad 63 tys. zł. Wsparcie kształcenia ustawicznego środkami KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis.

- Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi bardzo atrakcyjny instrument dla pracodawców, a w efekcie dla pracowników, którzy mogą zdobywać dodatkowe umiejętności zawodowe – informuje Maciej Manikowski, Wiceprezes Zarządu Powiatu Starogardzkiego. -  To już 4 rok, w którym korzystamy z dofinansowań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W zeszłym roku  w szkoleniach udział wzięło 150 osób, zaś wysokość dofinansowania wyniosła około 49 tysięcy złotych. W kolejnych latach mamy nadzieję również ubiegać się o powyższe środki oraz rozwijać naszą współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Starogardzie Gdańskim.

Kociewskie Centrum Zdrowia

Copyrights © 2011 Kociewskie Centrum Zdrowia