Aktualności

05.07.2017

Kociewskie Centrum Zdrowia w sieci szpitali

Czytaj więcej

08.06.2017

Bezpłatne badania profilaktyczne w „Parku Zdrowia”

Czytaj więcej

30.05.2017

Do szpitala nowym wejściem

Czytaj więcej

05.05.2017

Kolejne sprzęty od WOŚP dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów

Oddział Pediatryczny otrzymał sprzęty medyczne z „serduszkiem”, które służyć będą małym pacjentom. Dzięki nim możliwe będzie pełne monitorowanie funkcji życiowych, które jest szczególnie istotne w przypadku dzieci w ciężkich stanach.

Czytaj więcej

10.04.2017

Niedługo rozpoczną się prace budowlane całodobowego lądowiska w starogardzkim szpitalu

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z głównym wykonawcą firmą Qumak S.A. z Warszawy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. We wrześniu lądowisko będzie już dostępne całodobowo dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na uwagę zasługuje fakt, że część zadania pozostanie w zakresie konsorcjanta ze Starogardu Gdańskiego – firmy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

Czytaj więcej

03.04.2017

Fundacja ENERGA dofinansowała zakup aparatu USG dla Oddziału Ginekologicznego

Już po raz kolejny Szpital mógł liczyć na pomoc ze strony Fundacji Energa, która przekazała 60 tys. zł. na rzecz zakupu aparatu USG. Sprzęt kosztował ponad 130 tys. zł - różnica została pokryta ze środków własnych Szpitala. Zakupiony aparat USG jest profesjonalnym, innowacyjnym i najbardziej uniwersalnym aparatem do skanowania w czasie rzeczywistym.

Czytaj więcej

10.03.2017

Informatyzacja Kociewskiego Centrum Zdrowia

Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez rozbudowę systemu informatycznego i wdrożenie e-usług w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim

Czytaj więcej

Archiwum

Kolejne sprzęty od WOŚP dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów

Oddział Pediatryczny otrzymał sprzęty medyczne z „serduszkiem”, które służyć będą małym pacjentom. Dzięki nim możliwe będzie pełne monitorowanie funkcji życiowych, które jest szczególnie istotne w przypadku dzieci w ciężkich stanach.  

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała do naszego Oddziału, aparat EKG, kardiomonitor czyli medyczne urządzenie przeznaczone do ciągłego monitorowania parametrów życiowych pacjenta, posiadające funkcje zapisu na monitorze elektrycznej pracy serca, pomiaru ciśnienia, oddechu, temperatury, tętna i  saturacji  oraz pulsoksymetr pozwalający na nieinwazyjne i bezbolesne pomiary wysycenia krwi tlenem przy wykorzystaniu czujnika zakładanego na palec pacjenta  wyjaśnia lek. Andrzej Rewieński, Kierownik Oddziału Pediatrycznego.

Dodatkowo otrzymaliśmy urządzenie, które jest niezwykle przydatne dla pielęgniarek, ale i też wzbudza zainteresowanie u dzieci – mowa tutaj o lokalizatorze naczyń krwionośnych, potocznie nazywanym skanerem żył.  Skaner żył to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie (trzymane w ręce lub na statywie) do iluminacji naczyniowej, umożliwiające zlokalizowanie żył powierzchniowych. – Urządzenie to wykorzystując kombinację światła podczerwonego oraz lasera „pokazuje” położenie żył na skórze wybranego fragmentu ciała. Sprzęt jest niezwykle przydatny podczas pobierania krwi oraz zakładania wkłuć dożylnych. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji za przekazanie jak zawsze najwyższej jakości urządzeń medycznych, dzięki którym będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepszą opiekę medyczną – informuje lek. Andrzej Rewieński, Kierownik Oddziału Pediatrycznego.

To nie pierwsze darowizny WOŚP dla naszego Szpitala.

Ze  środków pieniężnych zebranych podczas XXIV Finał WOŚP otrzymaliśmy sprzęt medyczny Vapotherm potrzebny do ratowania zdrowia i życia naszych najmniejszych pacjentów. Sprzęt został przekazany do Oddziału Neonatologicznego.

– Vapotherm jest urządzeniem z zastosowaniem nowoczesnej technologii i służy do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, wcześniaków i niemowląt. Aparat jest szczególnie polecany dla oddziałów o I stopniu referencji (takim jak nasz Oddział) jako terapia początkowa u noworodków z zaburzeniami oddechu, bezdechami, zapaleniami płuc oraz w innych sytuacjach klinicznych. Bardzo cieszymy się z tego aparatu, kolejnego urządzenia przekazanego przez WOŚP dla naszego Oddziału – mówi lek. Henryka Bona, Kierownik Oddziału Neonatologicznego.

W 2014r. Fundacja przekazała szpitalowi ruchome stanowisko z systemem Infant Flow służące do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodków i zabezpieczenia właściwych parametrów życiowych (np. temperatury) wyposażone w
inkubator do transportu. Sprzęt jest wykorzystywany w działaniach ratujących życie i zdrowie noworodków.

Dzięki wykorzystaniu aparatury możemy zapewnić prawidłową i skuteczną termoregulację  oraz  zastosować nieinwazyjne wspieranie oddechu u noworodka już w pierwszej minucie życia. W ruchomym inkubatorze noworodek transportowany jest na oddział neonatologiczny już z sali porodowej, co niewątpliwie wpływa na poprawę stanu zdrowia noworodka mówi lek. Henryka Bona, Kierownik Oddziału Neonatologicznego.

Dodatkowo Fundacja przekazała na rzecz Oddziału:

 

  • Bilirubinometr – wykonuje numeryczny, nieinwazyjny oraz przezskórny pomiar przewidywanych wartości poziomu bilirubiny w surowicy u noworodków przed fototerapią, w jej trakcie i po jej zakończeniu.
  • Kardiomonitor – urządzenie medyczne służące do monitorowania i alarmowania parametrów fizjologicznych noworodków,
  • Lampę do fototerapii – wykorzystywana do intensywnej fototerapii, w celu skutecznego rozkładu bilirubiny, przy leczeniu żółtaczki u noworodków.
  • Stanowisko resuscytacyjne – służy do udzielania pierwszej pomocy noworodkom w ciężkich stanach.

Zaś w 2010r. otrzymaliśmy od WOŚP aparat USG na Oddział Pediatryczny.