Kociewskie Centrum Zdrowia - AOTM

Aktualności

02.08.2017

KCZ współpracuje z Ministerstwem Zdrowia

Czytaj więcej

13.07.2017

Inwestycja na prawie 49 milionów złotych!

Czytaj więcej

05.07.2017

Kociewskie Centrum Zdrowia w sieci szpitali

Czytaj więcej

08.06.2017

Bezpłatne badania profilaktyczne w „Parku Zdrowia”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

 

30.05.2017

Do szpitala nowym wejściem

Czytaj więcej

05.05.2017

Kolejne sprzęty od WOŚP dla ratowania zdrowia i życia małych pacjentów

Oddział Pediatryczny otrzymał sprzęty medyczne z „serduszkiem”, które służyć będą małym pacjentom. Dzięki nim możliwe będzie pełne monitorowanie funkcji życiowych, które jest szczególnie istotne w przypadku dzieci w ciężkich stanach.

Czytaj więcej

10.04.2017

Niedługo rozpoczną się prace budowlane całodobowego lądowiska w starogardzkim szpitalu

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z głównym wykonawcą firmą Qumak S.A. z Warszawy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych. We wrześniu lądowisko będzie już dostępne całodobowo dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na uwagę zasługuje fakt, że część zadania pozostanie w zakresie konsorcjanta ze Starogardu Gdańskiego – firmy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

Czytaj więcej

Archiwum

 KCZ współpracuje z Ministerstwem Zdrowia

 

Szpital po raz drugi przystąpił do współpracy z Ministerstwem Zdrowia w zakresie wyceny świadczeń medycznych, prowadzonych przez Agencję Oceny Technologii Medycznej i  Taryfikacji. AOTMiT na podstawie konkursu podpisała umowy o współpracy tylko z 11 szpitalami w Polsce, w tym ze starogardzkim szpitalem. 

Agencja zajmuje się wydawaniem rekomendacji dla leków i technologii nielekowych, w tym także świadczeń opieki zdrowotnej, które mogą być lub są finansowane ze środków publicznych, a od stycznia 2015r. zajmuje się także taryfikacją świadczeń opieki zdrowotnej. ATOiM jest instytucją, która ma duży wpływ na system ochrony zdrowia, gdyż jej rekomendacje, opinie i analizy dają wsparcie Ministrowi Zdrowia w podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony zdrowia w naszym kraju.

Wycena dokonywana jest w złotówkach, następnie podaje się ją w punktach przeliczeniowych, które NFZ bierze pod uwagę przy kontraktowaniu. Aby dokonać wyceny,  AOTMiT potrzebuje niezbędnego pakietu informacji, danych. Dlatego też instytucja zaprasza wybrane szpitale, spełniające określone kryteria, do podpisania umowy o współpracy, na podstawie których szpitale przekazują w sposób możliwie ujednolicony dane kosztowe z oddziałów, idąc maksymalnie do pacjenta, stosując metodę tzw. mikrokosztów, czyli określenia wszystkich składowych, które wpływają na koszt danej procedury medycznej. Podczas taryfikacji uwzględnia się także koszty związane z amortyzacją sprzętu i koszty osobowe. Cała idea taryfikacji bazuje na tym, by dokonywać wyceny w oparciu o realne koszty.

- Dla KCZ współpraca z AOTMiT jest sprawą prestiżową, umieszcza szpital w gronie nielicznych placówek, które spełniają wysokie standardy rachunku kosztów obowiązujące u świadczeniodawców – informuje Maciej Manikowski, Wiceprezes Zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia.  – To oznacza dla nas pewność, że poprawnie pod nadzorem Agencji precyzyjnie i szczegółowo prowadzimy wycenę świadczeń medycznych. Obecnie projekt informatyczny finansowany z pieniędzy unijnych wspólnie wdrażany ze Starostwem Powiatowym pozwoli z jeszcze większą dokładnością przy mniejszym nakładzie pracy wysyłać bieżące sprawozdania. Ponadto stała współpraca z Agencją, umożliwi Narodowemu Funduszowi Zdrowia przyznanie dodatkowych punktów w przyszłych postępowaniach, co może wpłynąć na nieco większe kontrakty dla szpital.

 

Kociewskie Centrum Zdrowia

Copyrights © 2011 Kociewskie Centrum Zdrowia